Dezerterstvo (vojnog obaveznika)

Pravna pitanja i problemi, javne rasprave o zakonima u Lijepoj Našoj
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Dezerterstvo (vojnog obaveznika)

#1 Post Postao/la koltrina »

Dezerter ili dezerterstvo jednako I Z D A J A.
Dali je tko i koliko je bilo takvih u RH kroz domovinski rat koji su zbog izbjegavanja ili napuštanja vojnih obaveza odgovarali i tkome.
Da opravdano se mnogi pitaju baš ovo, možemo na Brbljaonici raspravljati na ovu temu ukoliko ima zainteresiranih osobno sam tu :b9: :a7:
GROF 91.
Postovi: 50
Pridružen/a: 13. 11. 2009. (08:28)

Re: Dezerterstvo (vojnog obaveznika)

#2 Post Postao/la GROF 91. »

koltrina je napisao/la:Dezerter ili dezerterstvo jednako I Z D A J A.
Dali je tko i koliko je bilo takvih u RH kroz domovinski rat koji su zbog izbjegavanja ili napuštanja vojnih obaveza odgovarali i tkome.
Da opravdano se mnogi pitaju baš ovo, možemo na Brbljaonici raspravljati na ovu temu ukoliko ima zainteresiranih osobno sam tu :b9: :a7:
:c2:

ooo bilo je takijjjeh :b9: :oops:
naravno niko nije odgovaro ili makar ja neznam nikoga

bilo je onih :guza: što su gibali s položaja ne javljajuči se nikome , imali su navodno neke svoje razloge ali znamo da je to bio kukavičluk , trta , strah ali prije svega sebičnost i neodgovornost prema onima koga su ostavljali u daljoj borbi...

bilo je onih :guza: što su (kad su bili prozvani za ići u neku akciju) pognuli glave i poglede i opet našli neki svoj razlog kao "ja nemogu psihički nisam spreman" i sl.

bilo je i onih :guza: što su rekle a "šta če meni to" i onu poznatu "nije to moj rat" i ostali doma čekat ili čete ili uje njima je to svejedno

ali najgori :guza: su oni koji su zgibali iz grada ( npr. u italiju ) ne priključivši se u ni jednu postrojbu za obranu grada i okolice

bilo je razno raznih :guza: i one se uvjek srame i sramiče se
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Dezerterstvo (vojnog obaveznika)

#3 Post Postao/la koltrina »

:a7: :b9: Grofe ovako moram ti odgovoriti prije nisam imao veremena iako sam odmah bio spreman;
-Za dezerterstvo odgovarali smo i odgovaramo mi koji smo ostali (Hag,bogami i Hrvatska)
-
- Nije njih bilo strah, mi smo se plašili, pa smo ostali ukopani nism se mogli maknuti jer smo se ukočili od straha.-

-Mi nismo znali pronaći razlog, kao i danas , tko nam je kriv-

- ti i takvi što nije njihov rat, radje bi dočekali one koji nikad nisu došli (a bogami nadam se i da neće) jer i danas žale za njima, prisjet se tih faca jer jedino ih možeš naći zbilja medju onima kojima još uvjek jedan krak viri iz >guza>

-Ne ova skupina je najbolja oni su pioniri pregovarača sa Evropskom unijom. Ujedno nisu bili na teretu državi kao mi pa nam je trebalo davati hrane i vode.

-Niti su se sramili niti znaju što je to, ti i takvi nemaju obraza da bi se mogli crveniti, oni umjesto obraza imaju >guza>

Iz svega vidljivo je da bi oni trebali biti odlikovani, a nas bi konopom nagradili oko vrata,nažalost još nisu toliko moćni.

Pozdrav :b9: :a7:
Odgovori