Kako skidati sa rapidshare-a?

Ovdje možete pronaći dosta tutorijala (uputa), stručnih tekstova ili možete postaviti neki vaš tutorial (uputu)...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Kako skidati sa rapidshare-a?

#1 Post Postao/la Rider »

Kao što svi većinom znamo Rapidshare služi za skidanje uploadanih file-ova sa njihovog servera, i to kao Premium (koji se plaća mjesecnom ili godišnjom naknadom) ili Free User (besplatno).

Filmovi obično imaju nešto više 700 MB i podijeljeni su u 8 dijelova. To je zbog već spomenutog ograničenja od 100 MB. Neki filmovi imaju CD1 sa 8 dijelova i CD2 sa 8 dijelova.

Rapidshare dozvoljava da downloadirate samo određenu količinu podataka za određeno vrijeme (osim ako imate premium account koji se plaća i koji dozvoljava paralelno skidanje više fajlova).

Kad ste free user i kad skinete prvi dio filma (od oko 100MB), trebali bi pričekati jedno 15 minuta za skidanje drugog dijela (ali ću vam pokazati "foru" kako da to izbjegnete.

DOLE JE OBJAŠNJENO KAKO SE SKIDA SA MOZILLA FIREFOX-OM I INTERNET EXPLOREROM (Imaju dva broja 7 i 8)

1. Ovako izgleda film koji ću skidati sa rapidshare. (Kod vas možda neće biti ove zelene kvačice, to je jedan dodatak za mozillu da se vidi dali su ispravni linkovi).

slika

2. Zacrnimo prvi link i kopiramo, (ili možete samo zacrniti onda pritisnite ctrl + c)

slika

3. Otvorimo novi prozorčić pa (ili u vrhu ovoga prozora) u adresnu traku zaljepimo taj link (ili samo pritisnite ctrl + v) i pritisnemo enter.

slika

4. Otvori se novi prozorčić i pritisnemo free user.

slika

5. Sačekamo da nam odbroji sekunde (u ovom slučaju to je 95 sekundi)..

slika

6. nakon što se odbroje sekunde, otvara se novi prozorčić na kome piše Download

slika

7. Pritisne na Download i otvara se novi mali prozorčić (ovo je postupak za mozillu firefox) na kome treba biti označena sredina (spremi datoteku ili save as) pa pritisnite OK.

slika

8. Krenuli smo sa skidanjem, i samo treba čekati da se skine prvi part.

slika


7. Pritisne na Download i otvara se novi mali prozorčić (ovo je postupak za IE internet explorer), a vi trebate pritisnuti spremi (save as).

slika

8 Otvara se novi prozorčić, a vi odredite gdje ćete taj part snimiti i pritisnite OK (UREDU).

slika

Ako ste free user, da bi skratili ono čekanje (između skidanja dva part-a) od 15 minuta samo se isključite (sačekajte par sekundi) pa ponovno uključite na internet. Sada ste dobili novu IP adresu i možete nastaviti sa skidanjem slijedećeg part-a.

Kad ste presnimili sve part-ove (oni moraju biti u istoj mapi, folderu) sa programom winrar trebate otpakirati film. Kliknite na prvi part desnim mišem i pritisnite na extract files, pa na OK. Sačekajte minutu - dvije i imate film... >vatromet>

Skidanje fajlova sa Rapidshare-a kao "Free user" ima svojih mana. Jedna od njih je da
ne možete skidati više od jednog fajla u isto vrijeme.
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
GROF 91.
Postovi: 50
Pridružen/a: 13. 11. 2009. (08:28)

Re: Kako skidati sa rapidshare-a?

#2 Post Postao/la GROF 91. »

<c2


svaka čast joško na trudu za objasnit. sad nemam vremena al ću se drugi put pozabavit tvojim tutorijalom..... >vatromet>
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Kako skidati sa rapidshare-a?

#3 Post Postao/la Rider »

Grofe ja vjerujem da si toliko metaka ispucao i u Domovinskom ratu...
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Kako skidati sa rapidshare-a?

#4 Post Postao/la koltrina »

znaci suma sumaru je OK. (nula killed = nula mrtvih) grofe svaka cast ovo ti je Josko rekao :lol: <b8

p.s. Josko nesto me zaj... ovo skidanje sa rapida, non stop mi izbacuje da moram biti premium user i ne da mi free?? imas kakvu ideju?
oni oce samo novac <b2
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Kako skidati sa rapidshare-a?

#5 Post Postao/la Rider »

Ma nije, ovi filmovi su skinuti na internetu od strane 153 do 250 puta. Mislim da tu nema problema i samo idi onim redom i skinut ćeš ga. Ne treba premium acount. Šalje te na premium acount nakon što skineš part 1 pa hoćeš odmah part 2. Trebaš sačekati 15 min ili se isključiti pa uključiti na internet...

provjereno... >da>

A kod koltrine ti nije onako bilo 0:0. <b2 Neznam dali si pročitao negdje u postu, ja i on u Zgb-u 92 na faxu. U jednoj birtiji nalazimo Večernji list gdje piše da su ga srbi ucjenili... Ne sjećam se cifre... >plaz>
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Kako skidati sa rapidshare-a?

#6 Post Postao/la koltrina »

ma za... sve ovi hoće pare od mene tj. kune, ja nedam i nemogu gledat slike i filmove pa ti pričaj koliko hoćeš, a ja H O Ć U trečaj informatike na nekom programu koji razumije i moja baba jer neznam ni ja ni ona engleski ni bilo koji drugi bjelosvjetski jezik!!!!! >neznam> <b9 <a7
Odgovori