RIP Renato Polić Strinić (38)

Ovdje upisujte vaša stradanja i događaje iz Domovinskog rata
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
pipecro
Postovi: 22
Pridružen/a: 15. 12. 2009. (00:53)
Lokacija: Trpanj, Peljesac

RIP Renato Polić Strinić (38)

#1 Post Postao/la pipecro »

... Pirotehničar Renato Polić Strinić (38) iz Požege poginuo je u srijedu oko 9.40 sati u šumi između Musapstana i Crnog kod Zadra. Iza njega je ostalo četvero djece, dva sina i dvije kćeri, te supruga Ružica (38) koje je nezaposlena. Očevid su napravili istražni sudac Boris Babić, djelatnici hrvatskog centra za razminiranje i zadarska policija. Utvrdili su da je pirotehničara ubila protupješačka mina PROM 1 te da je poginuo na licu mjesta. Nitko od njegovih kolega nije ozlijeđen.
- U srijedu oko 10 sati došao nam je predstavnik tvrtke Piper u kojoj je radio moj Renato. Bio sam u kotlovnici I čuo sam kako je moja Anka vrisnula. Noge su mi se odsjekle, odmah sam znao da se dogodilo najgore. Ljut sam na cijeli sustav kao i na to što si radeći ovdje prije 15-godina nije mogao osigirati egzistenciju. Htio je samo za svoju djecu osigurati bolji I dostojni život, a sada su ostala bez oca - kroz suze priča otac poginulog Renata, Jure Polić Strinić. Majka Anka je u šoku, zbog gubitka sina, dok se Renatova supruga Ružica ne odvaja od djece. Oni maleni ne razumiju što se dogodilo, pa još uvijek očekuju da im se tata kao i nebrojeno puta do sada vrati s terena.
Vjerujem da ste svi za ovo culi iz medija, ono sto se manje zna je to da je Renato bio dragovoljac domovinskog rata od samih pocetaka i da je prosao sva ratista (jedno ranjavanje), iako je bio informaticar po struci izabrao je castan posao pirotehnicara koji je obavljao sa puno ljubavi... dugo vremena je proveo i na nasem podrucju razminiravajuci okolicu Dubrovnika i podrucja oko Stona...
Imao sam izuzetnu cast poznavati i druziti se sa ovim herojem u ratu i u miru...
Na nekim drugim forumima na kojima je Renato bio izuzetno aktivan a na nekima sam i sam, pokrenuta je velika akcija da se sakupi novac za obitelj pokojnog Renata (supruga je nezaposlena a iza sebe je ostavio cetvero malodobne djece najstarijem decku je 11 a najmladoj curici 4 godine )...
Znam da nitko od nas nema previse ali ako ste u mogucnosti uplatiti bar simbolican iznos kako bi se bar na taj nacin pokusala umanjiti ova ogromna tragedija...

racun za uplatu....
PBZ
2340009-3204228694
PRIMUS DRAŽEN
Svrha uplate : za Renatovu obitelj

Zahvaljujem unaprijed...
IMPERARE SIBI MAXIMUM IMPERIUM EST
(vladati nad sobom najveca je vlast)
GROF 91.
Postovi: 50
Pridružen/a: 13. 11. 2009. (08:28)

Re: RIP Renato Polić Strinić (38)

#2 Post Postao/la GROF 91. »

:c2:

bravo pipe za ovu akciju
Odgovori