Godišnjica napada

Sve o agresoru...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Braco
Postovi: 29
Pridružen/a: 15. 09. 2009. (02:23)
Lokacija: Mokošica
Kontakt:

Godišnjica napada

#1 Post Postao/la Braco »

Znamo da je bila jučer 01.10. 18-ta godišnjica napada na Grad. Ono što me boli je to da se jako malo ljudi odazvalo i skupilo na misi na Srđu. Zaboravljamo li mi to što se dogodilo i treba li nas podsjećat. Ovih se dana spremam (ko i lani) obić sva spmen bilježja i obnovit ih. Lani smo to odradili Nikša Žarak i ja. Ima li zainteresiranih da nam ove godine malo pomogne?
U raju je lijepo ali u paklu je ekipa
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Godišnjica napada

#2 Post Postao/la Rider »

Da, da Braco i ja bi išao samo mi reci dan dva prije da znam organizirati se (djeca, žena...).
Podržavam ideju...
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Godišnjica napada

#3 Post Postao/la koltrina »

ja osobno svake godine od 1993. prisustvujem na sv. misi koju naručujemo mi policajci
(mislim na aktivne i pričuvne) u crkvici Sv. Barbare u mestu Dubravka u Konavlima na
predjelu Prapratno gje smo počeli sa obranom. Svete mise slavimo poradi zahvale našoj
zaštitnici SV. Barbari.(Sv.Barbara je zaštitnica topništva i branitelja)
Naime na predio Prapratna palo je na tisuće granata po položajima koje smo držali, a da
nitko od branitelja nije smrtno stradao na tom djelu iako je u našoj županiji rat i vojna
agresija na tom djelu trajala do 1995 godine jer je bilo topničkih i drugih provokacija od
strane srbočetnika. Isto tako za sve ovo vrijeme u krug groblja i crkvice Sv. Barbare
nije pala niti jedna granata, a što se ne može nazvati slučajnosti.
Napominjem na NAŠU incijativu da je napravljen i barjak SV. BARBARE kao i slika za oltar,
a barjak se nosi svake godine na festi SV,Vlaha. Prepoznati ćete ga po blijedo žutoj boji
sa likom SV.Barbare na kojem piše "ZAŠTITNICA BRANITELJA".
O ovome i drugim temama u buduće, tek toliko da se zna da nas ima i da se čulo za ovu
grupicu policije koja je stvorila jednu tradiciju za 01.10. svake godine od 1993 pa unaprijed
dok je i jeda od nas. :D
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Godišnjica napada

#4 Post Postao/la koltrina »

ja osobno bi bio počašćen kada bi bio prisutan ovim obilascima, a naročito mjesta gdje su
svoje živote položili naši suborci. Zbilja sa jednom ružom na dan pogibije svakog od njih
zaslužili su da ih se sjetimo. Sada kada imamo udrugu trebali bi u stvari "morali bi" to nam je dužnost da ih se sjetimo. Znam znam radi se spomenik.
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Godišnjica napada

#5 Post Postao/la Rider »

Slijedeći put kad bude sveta misa u crkvici Sv. Barbare u mestu Dubravka, napiši post, a obavijesti i tajnika da stavi na prvu stranicu jer će biti zainteresiranih... Ja bih isto volio poći... Koltrina, kad budemo ja i Braco išli posjetit spomen obilježja zovemo te...
Pozdrav ;)
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
Avatar
Braco
Postovi: 29
Pridružen/a: 15. 09. 2009. (02:23)
Lokacija: Mokošica
Kontakt:

Re: Godišnjica napada

#6 Post Postao/la Braco »

Joško je napisao/la:Slijedeći put kad bude sveta misa u crkvici Sv. Barbare u mestu Dubravka, napiši post, a obavijesti i tajnika da stavi na prvu stranicu jer će biti zainteresiranih... Ja bih isto volio poći... Koltrina, kad budemo ja i Braco išli posjetit spomen obilježja zovemo te...
Pozdrav ;)
Išli smo neki dan na Strinćjeru i obnovili one dvije spomen ploče u tvrđavi. Nije bilo potrebe da bilo tko ide s nama jer smo to obavili sami vrlo brzo. Kad bude slijedeća akcija zovem te a i sve one koji imaju želju obić mjesta gdje su nam ginuli suborci. 06.12. je jedan od tih dana.
U raju je lijepo ali u paklu je ekipa
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Godišnjica napada

#7 Post Postao/la koltrina »

Tada sam tu pa ako me poznaš javi se stime da ti Joško budeš cito, nema odavanja,obavezno sam tog dana tuda jer imam moralne obaveze. :a7:
Odgovori