Suicidi

Ovdje upisujte vaša stradanja i događaje iz Domovinskog rata
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Suicidi

#1 Post Postao/la Rider »

Evo, ovdje sam stavio post od koltrine koji je bio u temi o Vukovaru pa se nadam da se neće ljutiti...

@koltrina
----------------------------------------
Ponovno smo svjedoci nažalost jedan od naših nekadašnjih kolega po najnovijom vjesti izvršuio je suicid TRAGIČNO. Zbilja je tragfično kako ljudi odlaze sa ovoga svjeta pa uglavnom se ponavlja ne neslučajno da su to branitelji. Osobno sam poznavao pokojnika pa mi nije jasno što sve može čovjeka ponukati na ovakav čin. Zar nismo kršćani?, pa ako jesmo ni vjera nam ne dopušta oduzeti kako tudji tako ni svoj život. Svemogući je mogao skratiti svoje muke pa to nije učinio već je na križu razapet čekao svoju smrt u patnji moleći Oca da ga primi u Kraljevstvo nebesko. Zapitajmo se čime smo mi zaslužili da možemo suditi sebi ili bilo komu drugom.
Osobno smatram da je to najveća ljudska glupost učinit suicid (dignuti ruku na sebe),a ujedno to je u odredjenim momentima tako velika hrabrost za nevjerovat, takve ljude treba žaliti, zar nije bilo drugog riješenja, a riješenja uvjek ima i boljih i gorih samo što utjecaji na psihu imaju u odredjenom momentu previše moći od svijesti samog čovjeka.
Pitam se više puta na ovakve vjesti dali smo MI kao društvo mogli pomoći na neki način takvima, da ali kako poznati te i takve tipove? (pitate vi mene)
E pa ovako zato postoje udruge, zato se ljudi druže, zato su izlasci susreti, ali ne mi svi gledamo uske svoje interese, . Pozoveš tako nekog od kolega da se učlani u Udrugu da se na odredjen način družimo i prvo od pitanja je "Što ja time dobivam, stan, penziju itd", nitko da shvati da nam je to potrebno svima jedan drugome da otvorimo srce da se družimo jer smjeha je na ulici sve manje i manje.
Pošao sam u široko zbilja žao mi je i teško kada čujem ovakvu crnu vjest.
Zato još jednom upitajte svatko sebe: Što ja mogu dati društvu oko sebe?
--------------------------------------------------
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
Avatar
etna
Postovi: 100
Pridružen/a: 22. 11. 2009. (06:13)
Lokacija: pod zemljom

Re: Suicidi

#2 Post Postao/la etna »

Žalosno, zbilja žalosno žao mi je svakog ovakvog kojemu je prešlo preko glave.
Odgovori