Jos malo Peljesca...

Razmijenite iskustva, gdje vježbate, gdje trčite, komentirajte...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
pipecro
Postovi: 22
Pridružen/a: 15. 12. 2009. (00:53)
Lokacija: Trpanj, Peljesac

Jos malo Peljesca...

#1 Post Postao/la pipecro »

Evo ubi me ova kisurina koja ne staje vec tri dana pa gledam slike sto sam slikao, prije par dana (04.01.)... i tada je kisica padala a sa brda me istiro snig i noc... pa evo za one koji ne mogu (koltrina) i za one koji su se ulinili (grof)...

Sam uspon je bio po relativno dobrom vrimenu, pogled na auto odakle sam krenuo...
slika
Napokon na vrhu i evo malo neobicnije perspektive Svetog Ilije najveceg vrha Peljesca
slika
Doli ispod nas Orebic, Peljeski kanal i Korcula
slika
Stari zaboravljeni putevi i prolazi, zaboravljamo ih i zapustamo isto kao sto smo skloni zaboravljati nasu povijest, nije nas briga kuda su nasi stari nosili na tovarima ono malo vina ili ulja sto su krvavim znojem zalili... obit ce nam se to o glavu kad tad.....
slika
slika
slika
Smrkava se, "Ilija je navuko kapu" kisica se lagano pretvara u susnjezicu a dug je put do doma...
slika

Eto, bilo je "kratko ali slatko" za mene idealno provedeno popodne (kisi usprkos) nadam se da ste uzivali....
IMPERARE SIBI MAXIMUM IMPERIUM EST
(vladati nad sobom najveca je vlast)
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Jos malo Peljesca...

#2 Post Postao/la Rider »

Ma savršeno >>win>
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Jos malo Peljesca...

#3 Post Postao/la koltrina »

Neki stari bijeli auto, ali mora biti dobro služi svrsi. Ovo gore je predivno, samo nemogu vjerovati da je ovako pusto, drugi puta uhvati u objektiv nešto živo pored ovih puteva i klisura. Hvala na ovako lijepim slikama i neka ih još bude, nekada sam uživao i sam u ovakvom okruženju ali nažalost jako malo uspomena imam za vidjeti (slika). Kompa samo ovako nastavi i Hvala! >>win> <b9 <a7
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Jos malo Peljesca...

#4 Post Postao/la koltrina »

Jedno pitanje, dali skupljaš kakve trave (ljekovite) ili gljive daj malo o tome. <b9 <a7
Avatar
Rider
Administrator/ica
Postovi: 268
Pridružen/a: 14. 09. 2009. (02:52)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Jos malo Peljesca...

#5 Post Postao/la Rider »

Ja obećao ali ti nisam donio knjige o gljivama... Prvom prilikom donosim, a inače imam ja i raznih e-knjiga o ljekovitim travama, gljivama, planinama u Hrvatskoj... pa ako kome treba neka mi se javi...
Koltrina lakše je meni to staviti na rapidshare nego donosit na CD, jer se nevidimo često, a ovako kad surfam i nešto nađem mogu ti poslati link da digneš...
Nikad ne prilazite jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.
Avatar
pipecro
Postovi: 22
Pridružen/a: 15. 12. 2009. (00:53)
Lokacija: Trpanj, Peljesac

Re: Jos malo Peljesca...

#6 Post Postao/la pipecro »

Ma auto je stara Opel Corsa 1991. godiste, meni auto sluzi iskljucivo za prebacivanje od tocke A do tocke B... a kud ja sve gonim ovu jadnicu bolje auto bi bilo steta...
Drago mi je da vam se svida bit ce jos toga naravno...
Ma ne, skupljam i ne berem nista slicno, skupljam militariju iz drugog svjetskog rata (kacige, bajonete, kutije za municiju, pribore za jelo, cuturice itd.)
Jako me inace zanima povijest a pogotovu vojna povijest Peljesca imam vec dosta dobru zbirku, cak se razmisljam da je negdje izlozim...
... sta cu uvukla mi se vojska u kosti sve ove godine (prije dvi godine su me spakirali u mirovinu)...
A sto se tice pustosi i toga da gori nema niceg zivog tako mi i pase, pokuso sam vodit sa sobom neke moje prijatelje ali bez uspjeha...pokvare izlet i meni i sebi... "foteljasi"... daljinski i TV i to je to, njima dosta ...
Cekam da se vrime malo smiri i kad nema nikava posla onda obicno odnesem sator pa ostanem par dana, e to su tek gusti....
IMPERARE SIBI MAXIMUM IMPERIUM EST
(vladati nad sobom najveca je vlast)
Odgovori