Nantalitet-mortalitet

Mjesto gdje se naši forumaši druže i upoznavaju. Obavezno upišite nešto o sebi..
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Nantalitet-mortalitet

#1 Post Postao/la koltrina »

Nantalitet-(franc. nantalitet-broj rodjenih, hr.rodnost)- je stručni izrazkojim se koristi demografija a označava ukupno rodjenje na odredjenom prostoru.
Mortalitet-(lat. mortalitas od mors "smrt")-je zbir slučajeva umiranja u jednom odredjenom vremenu, za razliku od slučajeva rodjenja. (Wikpedija) :idea: :arrow: :?: <b9 <a7
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Nantalitet-mortalitet

#2 Post Postao/la koltrina »

Što me ponukalo na gornju temu? Više toga kao što je velika smrtnost, mala rodnost, nestanak električne struje, grijanje i još puno toga što nije dokučivo meni a kako bi bilo tek Vama.
U stvari biti ću iskren moguće po prvi puta ( odakle mi ideja). Sami smo svjedoci da je ovih dana Dubrovnik i okolica ostali bez električne struje, samim time većina gradjana bez grijanja u svojim kućama i stanovima. Tako se i meni desilo da se eto stan zagrijava na električnu struju, kako nije bilo struje nije bilo ni grijanja u stanu (sasvim logično),pa je i meni bilo zima i to ne jednu večer. Na prijedlog moje bolje polovice da idemo u sobu to jest u krevet malo sam oklijevao (pa preko trideset godina braka). Da da znao sam da su joj noge hladne da će trebati to sve zagrijati, nekako mi je u svemu tome bilo lakše nije bilo ni svjetla pa u mraku mašta svašta radi. Nakon svega da više ne dužim jer sigurno ste i vi grijali svojim ženama noge pala mi je na pamet ideja. Kada čujem od nekog političara da kuka na nantalitet predložit ću odmah redukciju električne struje u zimskom periodu od sumraka do ponoća. Uz grijanje nogu najvjerojatnije da će se popraviti i RODNOST. (Vi nastavite) <b7 <b5 <b8 <b9 <a7
Avatar
etna
Postovi: 100
Pridružen/a: 22. 11. 2009. (06:13)
Lokacija: pod zemljom

Re: Nantalitet-mortalitet

#3 Post Postao/la etna »

Koltrina ko koga ovdje je.. pa jesi li ti muško ili žensko, kakvu ženu spominješ ili si obična lez...., što ti onda pada na pamet natalitet. Daj saberi se malo. <a3 <a4
Avatar
007
Postovi: 36
Pridružen/a: 20. 12. 2009. (00:10)

Re: Nantalitet-mortalitet

#4 Post Postao/la 007 »

spominje se rodnost, možda bi trebalo pitati one antifašiste, njih stalno sve više i više
Avatar
etna
Postovi: 100
Pridružen/a: 22. 11. 2009. (06:13)
Lokacija: pod zemljom

Re: Nantalitet-mortalitet

#5 Post Postao/la etna »

Amebe napadaju!!! <c2 <a4
Avatar
koltrina
Postovi: 366
Pridružen/a: 23. 09. 2009. (04:17)

Re: Nantalitet-mortalitet

#6 Post Postao/la koltrina »

Pomozite crveni. <b4 <b9 <a7
Avatar
etna
Postovi: 100
Pridružen/a: 22. 11. 2009. (06:13)
Lokacija: pod zemljom

Re: Nantalitet-mortalitet

#7 Post Postao/la etna »

Slušam priče daće tjekom kraja godine porasti prodaja pelena, navodno već ovaj mjesec opala kupovina higijenskih uložaka i tanpona. Mrak i zima čine svoje. >srce>> <a1 <a3 <a4
Odgovori